ژنراتور چگونه کار میکند؟

موتور دیزلی سوخت دیزل را به منظور تولید حرکت برای ژنراتورمی سوزاند. سپس ژنراتورحرکت را توسط نیروی الکترومغناطیس به الکتریسیته تبدیل می کند.این دو جزء(موتور وژنراتور الکترومغناطیس) توسط یک میل لنگ به یکدیگر متصل شده اند که این سبب آسانتر شدن انتقال حرکت تولید شده توسط موتور دیزلی به آهنربایژنراتور میشود.

روشن کردن موتور دیزلی

احتراق کوچک و درونی موتور یکدیزل ژنراتور دقیقا مانند دیگر موتورهای کوچک احتراق داخلی کار می کند. اگر چه سوخت های بسیاری را می توان به منظور تولید برق استفاده کرد اما دیزل عموما به دلیل توانایی سوختن اما منفجر نشدن مورد استفاده قرار می گیرد.

تانک سوخت موتور دیزل پر شده و موتور شروع به کار می کند (گاهی توسط یک کلید یا استارتر اتوماتیکی. اگرچه موتورهایی که با فشار دادن کلید شروع به کار می کنند در دیزل ژنراتورها رایج تر می باشند).

یک دریچه کنترل سوخت و یک هدایتگر به منظور تحت کنترل در آوردن سرعت موتور دیزلی استفاده می شوند که این کار سبب استاندارد شدن قدرت خروجی ژنراتور می شود و همزمان از صدمه دیدن اجزای آن توسط کار کردن موتور با سرعت بسیار بالا جلوگیری می کند.

تولید الکتریسیته ژنراتور

همزمان با چرخاندن میل لنگ توسط موتور دیزلی که به ژنراتور متصل است ، محور اصلی ژنراتور درون محفظه آلترناتور می چرخد.

این حرکت با سرعت بالا باعث چرخش آهن ربا درون سیم پیچ ژنراتور شده و با استفاده از قانون القای الکتریکی باعث تولید الکتریسیته می شود، که برای استفاده در هر نوع تجهیزاتی که به دیزل ژنراتور متصل می شود قابل استفاده می گردد.

کلید هدایتگر (گاورنر) به موتور اجازه می دهد در صورت افزایش مصرف با بالابردن سرعت الکتریسیته مورد نیاز را تامین کند تا در صورت افزایش یا کاهش ناگهانی در مصرف کنندگان میزان تولید برق را کنترل کند .

منبع: tsaco-diesel.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>